Amsterdam Autisme Academie

Kurumumuz başta Otizm Spektrum Bozukluğu  olmak üzere farklı engelli gruplarına yönelik olarak; eğitimcilere, ailelere, rehabilitasyon merkezlerine, engelli bireylere yönelik faaliyet yapan spor kulübü, vakıf  veya  dernekler gibi sivil toplum örgütlerine eğitim ve rehabilitasyon alanlarında danışmalık yapmaktadır.

Hakkımızda

Alanda yılların profesyonel birikimini arkasına alarak Yavuz KÜTÜK tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Kurumumuz başta Otizm Spektrum Bozukluğu  olmak üzere farklı engelli gruplarına yönelik olarak; eğitimcilere, ailelere, rehabilitasyon merkezlerine, engelli bireylere yönelik faaliyet yapan spor kulübü, vakıf  veya  dernekler gibi sivil toplum örgütlerine eğitim ve rehabilitasyon alanlarında danışmalık yapmakta, sertifika programları düzenlemekte ve  kurumsallaşmaya yönelik  çalışmalar için profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Engel gruplarına yönelik alanında uluslararası isim yapmış uzmanlardan oluşan bir ekip ile hizmet sunmakta olan kurumumuz, bunların dışında hizmet içi eğitimler, konferans, seminer, sempozyum ve workshoplar da düzenlemektedir.

Toplumsal duyarlılığı görevi bilen kurumumuz, özellikle engelli bireylerin yaşadıkları zorluklar ve bu konuda yapılabilecekler konusunda toplumda duyarlılık yaratmaya yönelik sosyal sorumluluk projelerine de her türlü desteği vermektedir.

Vizyonumuz

Vizyonumuz dezavantajlı gruplar ve farklı engel grupları ile çalışan eğitimcilere, terapistlere, özel eğitim ve rehabilitasyon  merkezlerine, vakıf veya dernekler gibi sivil toplum örgütlerine, spor kulüplerine ve Belediyelere dünyada isim yapmış uzmanlardan oluşan bir ekip ile uluslararası standartlarda profesyonel destek hizmetleri sunan, değişime ve gelişime liderlik eden bir kurum olmaktır.

Misyonumuz

Dezavantajlı gruplar ve farklı engel grupları ile çalışan eğitimcilere, terapistlere, özel eğitim ve rehabilitasyon  merkezlerine, vakıf veya dernekler gibi sivil toplum örgütlerine, spor kulüplerine ve Belediyelere dünyada isim yapmış uzmanlardan oluşan bir ekip ile uluslararası standartlarda profesyonel destek hizmetleri sunmak ve engelli bireyler konusunda toplumsal duyarlılığı arttırmaya yönelik sosyal sorumluluk projelerini destekleyerek toplum yararına çalışmaktır.

Temel Değerler

Çalışanlarına karşı adil ve paydaşları arasında ayrım yapmayan, farklı kültürlere ve çeşitliliğe saygı duyan, liyakate önem veren, yaptığı işi daha iyi yapabilmek için yeni gelişmeleri takipe den bir kurum olarak aşağıdaki temel ilkelere uygun hareket etmekteyiz:
Farklılıkları zenginlik olarak görme: Her tür farklılıklara saygı duyup birlikte tüm engelleri aşmayı amaçlamaktayız.
Saygı: Tüm paydaşlarımıza, topluma ve çevreye duyarlı ve saygı çerçevesinde hizmet etmek. Sosyal Sorumluluk: Dezavantajlı gruplar ve engelli bireyler konusunda duyarlılığı arttırmaya yönelik sosyal sorumluluk projelerini destekleyerek toplum yararına çalışmaktayız.

İş Ortaklarımız