Kurumsal Danışmanlık

Başta otizm spektrum bozukluğu olmak üzere engellilere yönelik  desteğe ihtiyaç duyulan alanlarda kurumlara kurumsallaşma çalışmalarına danışmanlık . Eğitimcilerine ve  uzman Terapistlerine ihtiyaç duydukları konularda hizmet içi eğitimler düzenlenir.

Yeni kurulacak kurumlar için özel eğitim sınıflarından terapi ortamlarına her konuda  tefrişatından , yazılım programlarına  güvenlik sistemlerinden her birim için çalışma programlarının yapılmasına kadar danışmalık hizmetlerini kapsar.

Kuruma kayıtlı her Otizmli bireyin seviye testleri testleri , programları, gururlandırmaları  O.S.B. li bireylerin bütün ihtiyaçları alanında  Dünyada isim yapmış uzmanlardan oluşan  ekibimiz ile  uluslararası standartlarda profesyonel destek hizmeti sunmaktır.

Kurumsal danışmanlık kapsamında verdiğimiz başlıca hizmetler.

 1. Özel eğitim ve Rehabilitasyon  kurumları , Vakıflar, Belediyeler., Spor kulüpleri  ve ailelerine   danışmanlık hizmetleri.
 2. Otizmli bireyler ile  ilgili çalışma yapacak kurumlara, kurumsal yapılanmaya yönelik danışmanlık hizmetleri,
 3. Otizm spektrum bozukluğu  alanında hizmet veren kurumlara Özel eğitim programları  ve aktivite programlarının hazırlanmasına yönelik danışmanlık hizmetleri.
 4. Sivil  toplum örgütlerine otizm konusundaki projeler konusunda yurt-dışı destekli danışmanlık hizmetleri.
 5. Tam gün bakım merkezinin kurumsal yapılanmasına. İşletme planlarının hazırlanmasına  yönelik yurt dışı destekli danışmanlık hizmetleri.
 6. Türkiye’de otizm spektrum bozukluğu  alanında çalışan, çalışmak isteyen uzmanlara, eğitmenlere, rehber danışmanlara vs. yönelik Hollanda ve Belçika’da hizmet içi eğitim kursları,, workshoplar, seminerler düzenlenir.
 7. Avrupa’daki Otizmle ilgili çalışan kurumlara yönelik kurumsal işleyişi görme ve bilgilendirme ziyaretleri düzenlenir. (Bu aktivite bireysel ve gurup başvurularında organize edilir.)
 8. Terapilere yönelik  Yurt dışı ve Türkiye’de  hizmet içi eğitimler,  sertifika programları  düzenlenir.
 9. Kurumların Özel eğitim  ve her alanda  terapilere yönelik  hizmet verecekleri hedef gurubun özellikleri  göz önüne alınarak tefrisat ile ilgili  danışmanlı hizmeti verilir.
 10. Avrupa Birliği projelerine   yurt dışı  desteği sağlanır

Kurslarımız

 • Aquaterapi Kursu
 • Hippoterapi Kursu
 • Fizyoterapi Kursu
 • Ergoterapi Kursu
 • Otizm Kursu
 • Duyu Bütünleme Kursu

Kurslarımız »