Hizmetlerimiz

Amsterdam Autisme Academie
olarak sizin için yapabileceklerimiz

Bireysel Danışmanlık
Bireysel Danışmanlık, Otizmli bireyin  özel eğitim, dil gelişimi, duyusal gelişimi, sosyal gelişimi  ve davranışların kişiye özel dinamiklerini analiz ettikten sonra kişinin ihtiyaç duyduğu alanla ilgili profesyonel bir hizmetin sunulma sürecidir.
Bu süreçte  bireyin bütün testleri, iletişim becerileri, öz bakim becerileri, oyun ve boş zaman becerileri, sosyal gelişiminin desteklenmesi ile ilgili  bütün formları ve  gelişimi kayıtları  düzenli olarak  kurumumuz tarafından  yapılmaktadır.
Birey Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerine devam etmekte olsun ya da olmasın, tüm çocukların ailelerine özel eğitimde aile danışmanlığı hizmetlerimiz ve tüm çocukların özel eğitim süreçlerine destek eğitim hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Aile Danışmanlığı
Hiç bir anne baba çocuk sahip olmaya karar verdiğinde gelişim farklılığı olan  bir çocuğun dünyaya gelmesi ihtimalini düşünmek istemez. Dolayısıyla herhangi bir farklı gelişim durumunun olması  hayal kırıklığı yaratır. Kısacası  gelişim farklılığı gösteren bir çocuğun gereksinimleri aile üyelerinin yasam biçimlerini. Planlarını  etkileyerek, aile içinde yoğun bir kaygıya neden olabilir.

Amacımız çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde gelmelerine yardımcı olmaktadır.

Aile danışmanlığının belirgin ve açık hedefleri vardır. Amacı; ailenin yaşadığı sorunların çözümünün yanı sıra aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamalarını, belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerini sağlamayı kolaylaştıracak yeni beceriler kazandırmaktır.

Başlıca :

Çocuk Aile ve iletişim
Aile öğretmen ilişkileri

Aile eğitim programları:

 • Guruba dayalı aile eğitim programları
 • Eve dayalı aile eğitim programları
 • Eve ve kuruma dayalı aile eğitim programları
  • Genişletilmiş programlar
  • Genelleştirme programları
  • Özelleştirilmiş aile programları
  • Davranış yönetimi programları

Kurumsal Danışmanlık
Başta otizm spektrum bozukluğu olmak üzere engellilere yönelik  desteğe ihtiyaç duyulan alanlarda kurumlara kurumsallaşma çalışmalarına danışmanlık . Eğitimcilerine ve  uzman Terapistlerine ihtiyaç duydukları konularda hizmet içi eğitimler düzenlenir.

Yeni kurulacak kurumlar için özel eğitim sınıflarından terapi ortamlarına her konuda  tefrişatından , yazılım programlarına  güvenlik sistemlerinden her birim için çalışma programlarının yapılmasına kadar danışmalık hizmetlerini kapsar.

Kuruma kayıtlı her Otizmli bireyin seviye testleri testleri , programları, gururlandırmaları  O.S.B. li bireylerin bütün ihtiyaçları alanında  Dünyada isim yapmış uzmanlardan oluşan  ekibimiz ile  uluslararası standartlarda profesyonel destek hizmeti sunmaktır.

Kurumsal danışmanlık kapsamında verdiğimiz başlıca hizmetler.

 1. Özel eğitim ve Rehabilitasyon  kurumları , Vakıflar, Belediyeler., Spor kulüpleri  ve ailelerine   danışmanlık hizmetleri.
 2. Otizmli bireyler ile  ilgili çalışma yapacak kurumlara, kurumsal yapılanmaya yönelik danışmanlık hizmetleri,
 3. Otizm spektrum bozukluğu  alanında hizmet veren kurumlara Özel eğitim programları  ve aktivite programlarının hazırlanmasına yönelik danışmanlık hizmetleri.
 4. Sivil  toplum örgütlerine otizm konusundaki projeler konusunda yurt-dışı destekli danışmanlık hizmetleri.
 5. Tam gün bakım merkezinin kurumsal yapılanmasına. İşletme planlarının hazırlanmasına  yönelik yurt dışı destekli danışmanlık hizmetleri.
 6. Türkiye’de otizm spektrum bozukluğu  alanında çalışan, çalışmak isteyen uzmanlara, eğitmenlere, rehber danışmanlara vs. yönelik Hollanda ve Belçika’da hizmet içi eğitim kursları,, workshoplar, seminerler düzenlenir.
 7. Avrupa’daki Otizmle ilgili çalışan kurumlara yönelik kurumsal işleyişi görme ve bilgilendirme ziyaretleri düzenlenir. (Bu aktivite bireysel ve gurup başvurularında organize edilir.)
 8. Terapilere yönelik  Yurt dışı ve Türkiye’de  hizmet içi eğitimler,  sertifika programları  düzenlenir.
 9. Kurumların Özel eğitim  ve her alanda  terapilere yönelik  hizmet verecekleri hedef gurubun özellikleri  göz önüne alınarak tefrisat ile ilgili  danışmanlı hizmeti verilir.
 10. Avrupa Birliği projelerine   yurt dışı  desteği sağlanır

Gece Merkezi
Gece merkezinde verdiğimiz hizmet sayesinde çocuklarınızın geceleri ve gündüzleri güvenli ellerde. Bu hizmeti bizden kurumsal olarak alabileceğiniz gibi bireysel taleplere de cevap vermekteyiz. Size sunduğumuz bu hizmet sayesinde kurmasal olarak sizi her türlü güvence altına alacaktır. Bu hizmet sayesinde kurumalarda karşılaşılabilecek her türlü istismarı engellemiş oluyoruz. Daha fazla detay için lütfen bizimle bağlantıya geçiniz…..

Otizm ve Boş Zaman Programları

Otizm ve Boş Zaman Programları Hollanda da 1 haftalık Pony Kampı, bu kamp süresince çocuklarımız Atlar ile doğal ortamlarda yapacakları aktiviteler sayesinde unutamayacakları bir hafta geçireceklerdir. Çocukların seviyelerine uygun olarak hazirlanan programlar tecrübeli rehberler eşliğinde uygulanacaktir. Cocuklar gün boyunca doğal ortamlarda ve doğal yöntemler ile yapilan faliyetlerden bir çok beceriler kazanacak ve yeni şeyler öğreneceklerdir. Yaz dönemi kayıtları başlamıştır. Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenecek bu kampa katılım için 8 – 15 arasi yaş sınırı aranmaktadır. Bu kamp yalnızca otizm spektrum bozukluğu olan bireyler için değil, özel öğrenme güçlüğü olan çocuklar için ideal bir kamptır. Daha fazla detay için bizimle irtibata geçiniz!!!!

İş Koçluğu

Amsterdam Autisme Academie, katılımcıları iş hayatında olduğu kadar sosyal hayata da hazırlamakta ve iş piyasasında bireysel olarak başarılı olabilmeleri için onları desteklemektedir. İş koçluğu sayesinde, hayata geçirdiğimiz projelerde gerçekleştirdiğimiz mesleki eğitimler sonrasında, katılımcılarımıza iş koçluğu desteği vermekte ve onların işe yerleştirilmeleri için çalışmaktayız.

Proje kapsamında, her katılımcının bir iş koçu olmakta ve katılımcılar işe yerleşme öncesinde ve sonrasında karşılaştıkları her türlü zorluk ve sıkıntı için, iş koçlarıyla irtibata geçebilmektedirler. İş koçları katılımcının;

• Cv hazırlama ve iş başvuru sürecine destek olma,
• Yetkinlik analizi yapma,
• Türkiye’de sosyal, ekonomik, kültürel, hukuk ve günlük yaşama dair unsurlarını öğrenmesi,
• Kişiyi “hassas” ve “yoğun” yetkinlikler konusunda eğitme gibi konularda yardımda bulunmaktadırlar.

Proje kapsamında, 7 hafta süren 280 saatlik bir eğitim sağlanmaktadır. Eğitim sonrasında, iş koçları için düzenli olarak telefon, e-posta ya da online görüşmeler aracılığıyla mentorluk sağlanmaktadır.

Organizasyonlar
Kurumumuz tarafından düzenlenen baslıca organizasyonlar.
1. Otizm konulu kongre, sempozyum ve seminerler.
2. Türkiye ve Avrupa’da sertifikalı eğitim programları ve uygulamalı kurslar.
3. Hollanda, Belçika, İngiltere, Almanya, Fransa gibi ülkelerde bilgilendirme seyahat organizasyonları.