Animal Assisted Interventions Modül 1 Hippoterapi Eğitimi 14/15/16/17/18 Ekim 2019

Sayın Tarım ve Orman Bakanımız  Dr. Bekir PAKDEMİRLİ Beyefendinin Saygıdeğer  Eşi Sayın Dr. Ahu PAKDEMİRLİ Hanımefendi 2018 yında olduğu gibi bu sene  Yaptığımız Animal Assisted interventions,  Hippoterapi Eğitimini ziyaret ederek bizi onurlandırmıştır. Kendisine  Engellilere yönelik Yaptığı çalışmalardan ve bize verdiği destekten dolayı sonsuz Teşekürlerlerimizi sunarız.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Sayın  Ayşe Ayşin IŞIKGECE Hanımefendi de bugün Eğitim çalışmalarımızı ,Sayın Dr. Ahu PAKDEMİRLİ Hanımefendi ile  birlikte katılarak Kursiyerlerimiz ile Bilgi alışverişinde bulundu. Tigem in  yaptığı çalışmalar ve yeni projeler hakkında bilgilendirme yaptı.

Kendisine bize verdiği desteklerden dolayı sonsuz Teşekürlerimizi sunarız.

5 gün süren Eğitimimiz bugün yapılan Sertifika Töreni ile sona erdi.

Genel Müdürlüğümüzün Ankara-Beştepe Hipoterapi Merkezi’nde “Animal Assisted Interventions  (Hipoterapi Eğitimi ) Sertifika Programı” 14 Ekim 2019 tarihinde başladı.

Hipoterapi eğitimine yeni başlayacak olan kursiyerlere ve bu alanda halen hizmet vermekte olan hipoterapistlere yönelik olarak yapılan eğitim, Avrupa’nın önde gelen üniversiteleri ile birlikte eğitim ve uygulama çalışmalarını yürüten “Amsterdam Autisme Academie Instituut voor Antrozoologie Nederland” tarafından verildi.

Hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerin verildiği ve temel hipoterapi, hayvan destekli terapi uygulamaları, başta otizm spektrum bozukluğu ve değer engel grupları konularında sunum, grup ve bireysel çalışmalarının yapıldığı eğitimin son günü 18 Ekim’de Bakanımızın eşi Sayın Dr. Ahu Pekdemirli katılımcılara sertifikalarını takim etti.

Eğitim Koordinatörü Prof.Dr. Marie Jose Enders, Equitherapist Marion van der Klundert tarafından verilen eğitimler ve Genel Müdürlüğümüz ile yapılan çalışmalar sayesinde ülkemizin bu alandaki eğitim açığının kapatılması ve verilen hizmet kalitesinin yükseltilerek ülkemiz geneline yaygınlaştırılması hedefleniyor.

İlk olarak 2018 yılında Ankara-Beştepe Hipoterapi Merkezimizde yapılan “Hipoterapi Eğitimi”, 11 Ekim 2019 tarihinde Genel Müdürlüğümüzle yenilenen protokol kapsamında Karacabey ve Sultansuyu Hipoterapi Merkezlerimizde de 2019/2020 yılı içerisinde yapılacak.